INSIZE 3227-E0425 Three Points Internal Micrometer, 0.35"-0.425", Graduation 0.0001"
★★★★★ 4.6 149 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by klutchgrowthagency.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Three points internal micrometer, 35- 425 inch graduation 0001 inch.
  • Package Dimensions: 1.69 H x 10.04 L x 5.83 W (inches)
  • Supplied with manufacturer inspection certificate
  • Package Weight: 1.23 pounds
  • Country of Origin : China
Item Weight 1.23 pounds
Manufacturer INSIZE
Item model number 3227-E0425
Is Discontinued By Manufacturer No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
149 ratings | 61 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (125)
4 stars
3% (4)
3 stars
2% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (15)